JWOC Tour 2018Sze 2018.07.11. 12:53
Dél-Alföldi Tájfutó Napok
Results - 2. daycreated by OE2010 Š Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
M10D (8)3,1 km 0 m5 C
PlNameClubTimeDiff.
1Bors BertalanBMG Babits Mihály Gimnázium DSE20:310:00
2Tőzsér BedegúzSFC Széchenyi István Egyetem Sport25:40+5:09
3Ormay PéterKOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport27:13+6:42
4Baldrian JosefXUSK USK Praha46:41+26:10
5Kovács-Marosán ÁgostonBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C59:05+38:34
6Kocsik DávidEK Egyesületen kívüli63:15+42:44
 
ncMézes Hunor KeveGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó54:37+34:06
Topán GellértPVS Pécsi Vasutas Sportkördns
 
 
 
M12C (6)3,7 km 0 m7 C
PlNameClubTimeDiff.
1Štrait VilémXUSK USK Praha25:540:00
2Bujdosó Márk LeventeSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn28:50+2:56
3Benke Somorjai DávidPVS Pécsi Vasutas Sportkör30:17+4:23
4Šmelík DanielTJ Rapid Bratislava32:55+7:01
5Kotkowiak BartoszKOS BnO Szczecin35:46+9:52
6Mézes Botond CsegőGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó65:42+39:48
 
 
 
M14B (24)5,9 km 0 m14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Štěrba MarekXUSK USK Praha36:050:00
2Salopek TihonXOXX OK RIS40:09+4:04
3Průša DominikXUSK USK Praha40:42+4:37
4Kriza Márton JánosBMG Babits Mihály Gimnázium DSE45:11+9:06
5Czyński MiłoszKOS BnO Szczecin47:46+11:41
6Bolehovský DanielXUSK USK Praha50:53+14:48
7Zakouřil MatyášXUSK USK Praha54:48+18:43
8Allwinger OttoTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő61:21+25:16
9Timár BalázsBMG Babits Mihály Gimnázium DSE65:24+29:19
10Titz AdamXUSK USK Praha69:09+33:04
11Baldrian TomášXUSK USK Praha73:42+37:37
12Konzili KristófBMG Babits Mihály Gimnázium DSE75:59+39:54
13Somogyi DánielBMG Babits Mihály Gimnázium DSE82:00+45:55
14Végh ZalánBMG Babits Mihály Gimnázium DSE86:49+50:44
15Labancz BarnabásSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle89:52+53:47
16Pawlowski LeonKOS BnO Szczecin89:53+53:48
17Egédi GergőPVS Pécsi Vasutas Sportkör89:58+53:53
18Vágner GáborPVS Pécsi Vasutas Sportkör92:18+56:13
19Vadász Péter ZalánPVS Pécsi Vasutas Sportkör96:12+60:07
20Kwiatkowski OlafKOS BnO Szczecin109:39+73:34
21Bordács KrisztiánGTC Gerecse Tájfutó Club109:53+73:48
 
Barlai DánielBMG Babits Mihály Gimnázium DSEmp
Kotkowiak PiotrKOS BnO Szczecindnf
Hargitai Barnabás AttilaASK Alpokalja Szabadidősport és Ködns
 
 
 
M16B (22)7,9 km 0 m14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Bujdosó ZoltánSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn51:070:00
2Nagy PéterSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn53:17+2:10
3Wirén González GustavMalarruta53:28+2:21
4Craig AlvinNewcastle Orienteering Club54:17+3:10
4Bolehovský MichalXUSK USK Praha54:17+3:10
6Kula MateuszKOS BnO Szczecin59:34+8:27
7Harkavy KeeganNew England OC62:42+11:35
8Fülöp Álmos HubaGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó64:02+12:55
9Perrin SimonNature Orientation Saint Etien64:37+13:30
10Papp MártonSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn68:13+17:06
11Key JensenXMEL Melbourne Forest Racers72:17+21:10
12Kjar Hemmingsen LukasFIF Hilleroed74:35+23:28
13Kondys JakubKOS BnO Szczecin74:58+23:51
14Kiszel GergőSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle76:12+25:05
15Polsini PabloOLV Baselland79:09+28:02
16Cieger BálintBMG Babits Mihály Gimnázium DSE87:43+36:36
17Frison RudiASD Erebus Orientamento Vicenz88:27+37:20
18Nicolis GiovanniASD Erebus Orientamento Vicenz97:53+46:46
19Grzegorczyk MateuszKOS BnO Szczecin105:28+54:21
20Labancz BalázsSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle106:42+55:35
21Mancassola SimoneASD Erebus Orientamento Vicenz117:40+66:33
 
Fracca PietroASD Erebus Orientamento Vicenzdns
 
 
 
M18B (8)10,2 km 0 m19 C
PlNameClubTimeDiff.
1Čech PetrBratrstvo Zdarskych vrchu73:480:00
2Guarda GiacomoASD Erebus Orientamento Vicenz83:56+10:08
3Petersburski KrystianKOS BnO Szczecin87:48+14:00
4Svadlena MichalK.O.B. Chocen91:17+17:29
5Trummer KillianOLC Graz91:29+17:41
6Takács KristófBMG Babits Mihály Gimnázium DSE151:20+77:32
 
Barta GergelySPA Tabáni Spartacus Sport és Körndnf
Scalzotto PietroASD Erebus Orientamento Vicenzdnf
 
 
 
M20A (5)11,3 km 0 m18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Sandstad LarsFreidig Spk.81:590:00
2Eidsmo MatsFreidig Spk.85:40+3:41
3Kaario ArtuSuunta Jyväskylä97:21+15:22
4Bjornstad OscarFossum IF108:53+26:54
 
Fernandez Cascales PabloImperdibledns
 
 
 
M21BShort (14)6,3 km 0 m13 C
PlNameClubTimeDiff.
1Oszlovics ÁdámMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako46:580:00
2Tóth AttilaVHS Veszprémi Honvéd Sportegyesüle47:46+0:48
3Györgyi PéterMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako52:37+5:39
4Szlávik Zoltán dr.TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő54:06+7:08
5Mazan BartłomiejWKS Œlšsk Wrocław54:57+7:59
5Allwinger HerwigTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő54:57+7:59
7Börjesson Eriksson JoelStorviks IF55:33+8:35
8Antal PéterBMG Babits Mihály Gimnázium DSE57:36+10:38
9Łubis MichałUKS Azymut Pabianice61:26+14:28
10Nagy MartinBMG Babits Mihály Gimnázium DSE102:02+55:04
11Lau Kwok SangMetropolitan Orienteering Club107:49+60:51
 
Deubel DirkNaturfreunde Wiendns
Deubel JonasNaturfreunde Wiendns
Deubel JoergenNaturfreunde Wiendns
 
 
 
M21E (28)14,1 km 0 m20 C
PlNameClubTimeDiff.
1Bray PeterManchester and District Orient73:200:00
2Schoning EskilOK PAN Aarhus77:57+4:37
3Navratil SimonCzech Fans79:54+6:34
4Chambers TomithyPeninsula Orienteering Club82:50+9:30
5Melsom BorgerFossum IF82:54+9:34
6Gardner WilliamOctavian Droobers82:59+9:39
7Prieto Del Campo AlvaroMalarruta87:38+14:18
8Potter AdamXBIS Bristol Orienteering Klub87:52+14:32
9Semrad LadislavCzech Fans88:50+15:30
10Zsebeházy IstvánMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako89:07+15:47
11Oebro EmilXOOR OK orion91:36+18:16
12Kisvölcsey ÁkosMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako93:39+20:19
13Netuka VojtechCzech Fans94:32+21:12
14Sháněl JanK.O.B. Chocen94:33+21:13
15Krivda MartinK.O.B. Chocen94:39+21:19
16Pesek OndrejK.O.B. Chocen99:46+26:26
17Grote AndreasOLC SKOG FRIBOURG106:54+33:34
18Hector DavidSnättringe SK109:50+36:30
19Guasina CosimoASD Erebus Orientamento Vicenz131:40+58:20
20Greg Ahlswede146:35+73:15
 
Börjesson Eriksson JoelStorviks IFmp
Fellbaum ThomasManchester and District Orientdnf
Suter NikOLG Cordoba Rütihofdnf
Rinnbäck JonasOK Ravinen - Nackadnf
Maksimovic NikolaXORT OT RTANJdns
Tóth Károly ifj.VTC Veszprémi Tájfutó Clubdns
Nankervis BrodieXJOC JWOC Team 2018 Australiadns
Melsom SigurdFossum IFdns
 
 
 
M35BShort (9)5,7 km 0 m14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Kálmán PéterBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C50:060:00
2Ács GáborZTC Zalaegerszegi Tájékozódási Fut51:08+1:02
3Hrenkó LászlóHBS Honvéd Bottyán Sportegyesület52:38+2:32
4Nagy JózsefGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo64:34+14:28
5Mentler BalázsSFC Széchenyi István Egyetem Sport67:19+17:13
6Tőzsér AndrásSFC Széchenyi István Egyetem Sport74:02+23:56
7Kovács ÁronHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási91:54+41:48
8Bogdanovics András ifj.HBS Honvéd Bottyán Sportegyesület94:14+44:08
 
Kracht JesperCopenhagen Policemp
 
 
 
M40 (10)9,4 km 0 m19 C
PlNameClubTimeDiff.
1Weibl ZoltánSFC Széchenyi István Egyetem Sport76:510:00
2Kiszel SándorSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle77:12+0:21
3Salopek TihomirXOXX OK RIS77:38+0:47
4Svadlena PavelK.O.B. Chocen87:09+10:18
5Mézes Tibor SólyomGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó92:04+15:13
6Madarassy PálBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C98:59+22:08
7Boka GyörgyBMG Babits Mihály Gimnázium DSE103:15+26:24
8Vályi GáborSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn104:43+27:52
9Minto RobertIndiana Crossroads Orienteerin158:47+81:56
 
Zakouřil VáclavXUSK USK Prahamp
 
 
 
M45 (18)7,9 km 0 m14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Perrin EricNature Orientation Saint Etien46:570:00
2Nymalm SörenXPRG Pargas IF47:46+0:49
3Eidsmo TomasFreidig Spk.47:56+0:59
4Mulder Nicholas53:42+6:45
5Juhász GáborHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási53:51+6:54
6Csankovszki TiborSZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor55:58+9:01
7Baldrian PetrSK Praga57:05+10:08
8Kaario KimmoSuunta Jyväskylä57:58+11:01
9Riley WyattDelaware Valley Orienteering A60:31+13:34
10Tero SalonenHauhon Sisu61:28+14:31
11Máramarosi IstvánSAS Silvanus Sportegyesület61:53+14:56
12Bolehovský PavelXUSK USK Praha62:06+15:09
13Paróczi ZsoltTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő63:46+16:49
14Baracsi GáborTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő65:10+18:13
15Báder AttilaMAT Mazsola Tájfutó és Természetba80:27+33:30
16Kodejš ZdeněkXUSK USK Praha94:41+47:44
17Divin GyörgySAS Silvanus Sportegyesület97:55+50:58
 
Craig StephenNewcastle Orienteering Clubmp
 
 
 
M50 (23)7,4 km 0 m15 C
PlNameClubTimeDiff.
1Ivarsson JohanFreidig Spk.44:090:00
2Haanpää TuomoXTMP Tampereen Pyrintö47:11+3:02
3Johannesson ThomasRonneby Orienteringsklubb49:45+5:36
4Šmelík JurajTJ Rapid Bratislava51:02+6:53
5Gassner FerriNaturfreunde Wien55:31+11:22
6Bobach ErikSilkeborg OK57:46+13:37
7Sonnichsen KellOK PAN Aarhus60:35+16:26
8Vandas LudekXOBV OOB Vamberk63:39+19:30
9Simonsen BoFIF Hilleroed66:46+22:37
10Borge PedersenEK Egyesületen kívüli68:01+23:52
11Křivda IvanSportovní klub hasičů KH kraje69:00+24:51
12Borsting JensSilkeborg OK70:14+26:05
13Kjar MortenSilkeborg OK70:49+26:40
14Oebro DennisXTIS Tisvilde Hegn OK73:42+29:33
15Melsom TerjeFossum IF75:27+31:18
16Pryjma TomaszFunexsports77:32+33:23
17Weiler ZsoltMAF Műegyetemi Atlétikai és Footba78:36+34:27
18Moller AnkerSilkeborg OK81:39+37:30
19Harkányi CsabaSAS Silvanus Sportegyesület84:32+40:23
20Marclay BlaiseCA Rosé84:47+40:38
21Fernández Arriaga José FelicianoImperdible94:22+50:13
22Urbán AndrásBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C156:12+112:03
 
Termansen MichaelOK SYDdns
 
 
 
M55 (16)6,3 km 0 m13 C
PlNameClubTimeDiff.
1Hastad NilsFossum IF49:010:00
2Imark RikardTullinge SK50:22+1:21
3Aebersold Christianol.biel.seeland54:34+5:33
4Börjesson BoStorviks IF55:44+6:43
5Key WarrenXMEL Melbourne Forest Racers56:33+7:32
6Kürti IstvánPVM Pécsi Vörös Meteor SK57:18+8:17
7Tuomisto JuhaVaasan Suunnistajat57:39+8:38
8Tóth KárolyVTC Veszprémi Tájfutó Club58:15+9:14
9Wirén MikaelMalarruta58:31+9:30
10Partanen TimoRasti-Hyry61:00+11:59
11Ormay GyörgyKOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport93:14+44:13
12Potter DavidXBIS Bristol Orienteering Klub105:36+56:35
13Nicolis ValentinoASD Erebus Orientamento Vicenz125:31+76:30
14Wald FrantisekSK Praga133:03+84:02
 
Jaffe DavidXMEL Melbourne Forest Racersdns
Westin KjellPorsgrunn Orienteringslagdns
 
 
 
M65 (6)5,0 km 0 m10 C
PlNameClubTimeDiff.
1Vitéz LászlóSZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor42:400:00
2Holm JohnOK PAN Aarhus43:17+0:37
3Tüskés GyörgyEK Egyesületen kívüli47:01+4:21
4Bugár JózsefSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn67:42+25:02
5Novai GyörgySZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor93:44+51:04
 
Komoróczki AndrásSAS Silvanus Sportegyesületmp
 
 
 
M70 (10)3,4 km 0 m9 C
PlNameClubTimeDiff.
1Bogdanovits AndrásHBS Honvéd Bottyán Sportegyesület33:350:00
2Felföldi Károly dr.SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor36:13+2:38
3Kovács AndrásHBS Honvéd Bottyán Sportegyesület37:34+3:59
4Blum László id.SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor38:36+5:01
5Gombkötő Péter dr.TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő39:21+5:46
6Kéri Gerzson FerencSZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor41:09+7:34
7Lux IvánBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C49:49+16:14
8Witzig HansEK Egyesületen kívüli64:10+30:35
9T.Nagy SándorSZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor72:02+38:27
 
Friedrich VilmosBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai Cdns
 
 
 
M75 (3)3,0 km 0 m8 C
PlNameClubTimeDiff.
1Marton PéterEK Egyesületen kívüli43:520:00
2Pavlovics György dr.ZST Zselic Tájékozódási Futó és Sz48:49+4:57
3Sandstad JardarSelbu OK57:06+13:14
 
 
 
M80 (1)2,2 km 0 m6 C
PlNameClubTimeDiff.
1Haberkorn DidierNature Orientation Saint Etien71:140:00
 
 
 
W10D (5)3,1 km 0 m5 C
PlNameClubTimeDiff.
1Vörös JúliaHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási26:120:00
2Pabich HannaUKS Azymut Pabianice32:29+6:17
3Zakouřilová KláraXUSK USK Praha33:57+7:45
4Vörös SáraHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási39:18+13:06
5Mézes Emese CsengeGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó43:58+17:46
 
 
 
W12C (13)3,3 km 0 m7 C
PlNameClubTimeDiff.
1Baldrianová EvaXUSK USK Praha27:280:00
2Kula MajaKOS BnO Szczecin28:17+0:49
3Salopek DorjaXOXX OK RIS33:18+5:50
4Balázs RékaBMG Babits Mihály Gimnázium DSE35:14+7:46
5Baracsi LénaTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő39:37+12:09
6Parádi EszterEK Egyesületen kívüli45:35+18:07
7Tóth BettiSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle47:00+19:32
8Haanpää VenlaXTMP Tampereen Pyrintö47:32+20:04
9Szakál-Biró SáraVSE Vizsla Egészség, Sport és Körn48:59+21:31
10Key MillaXMEL Melbourne Forest Racers50:42+23:14
11Kovács-Marosán NádjaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C57:06+29:38
12Bors LillaBMG Babits Mihály Gimnázium DSE64:32+37:04
13Craig RebeccaNewcastle Orienteering Club64:43+37:15
 
 
 
W14B (14)4,1 km 0 m8 C
PlNameClubTimeDiff.
1Štraitová JolanaXUSK USK Praha31:590:00
2Máramarosi DóraSAS Silvanus Sportegyesület33:33+1:34
3Malečková HanaXUSK USK Praha34:44+2:45
4Sárközy RitaMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako35:07+3:08
5Gyurina JuditGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo38:11+6:12
6Máramarosi AnnaSAS Silvanus Sportegyesület39:26+7:27
7Aschermannová KláraXUSK USK Praha40:14+8:15
8Beranová HanaXUSK USK Praha43:57+11:58
9Máramarosi RitaSAS Silvanus Sportegyesület44:24+12:25
10Kaario SaaraSuunta Jyväskylä60:41+28:42
11Kodejšová MarkétaXUSK USK Praha62:24+30:25
12Baracsi HannaTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő76:01+44:02
13Urban AnetaUKS Traper Złocieniec83:20+51:21
14Kopecka ValentynaXUSK USK Praha84:30+52:31
 
 
 
W16B (25)5,9 km 0 m14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Zempléni LillaMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako38:540:00
2Eidsmo MariFreidig Spk.39:55+1:01
3Czakó BoglárkaMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako40:52+1:58
4Mag ViktóriaSDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye44:54+6:00
5Takács SzilviaSIR Sirályok Sportegyesület45:27+6:33
6Kishanti PetraSIR Sirályok Sportegyesület45:32+6:38
7Mag FruzsinaSDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye48:42+9:48
8Werner BorókaPVS Pécsi Vasutas Sportkör50:00+11:06
9Kastner MayaNaturfreunde Wien50:54+12:00
10Scalzotto AnnaritaASD Erebus Orientamento Vicenz51:03+12:09
11Divin JuditSAS Silvanus Sportegyesület52:19+13:25
12Nagy ZsófiaGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo53:04+14:10
13Gröll AnnaOLC Graz54:25+15:31
14Barta ReginaGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo56:53+17:59
15Várvölgyi DorkaPVS Pécsi Vasutas Sportkör58:21+19:27
16Titzová AdélaXUSK USK Praha58:24+19:30
17Kelevitz VirágBMG Babits Mihály Gimnázium DSE59:33+20:39
18Aschermannová TerezaXUSK USK Praha60:49+21:55
19Kálmán TamaraMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako61:10+22:16
20Busato FrancescaASD Erebus Orientamento Vicenz61:33+22:39
21Nagy GertrúdBMG Babits Mihály Gimnázium DSE70:11+31:17
22Baracsi LucaTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő72:37+33:43
23Berounská AnnaXUSK USK Praha76:18+37:24
24Baji BoglárkaGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo80:06+41:12
 
Przeszłowska HannaUKS Traper Złocieniecdnf
 
 
 
W18B (6)7,4 km 0 m15 C
PlNameClubTimeDiff.
1Johannesson HannaRonneby Orienteringsklubb61:080:00
2Iván EszterMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako69:58+8:50
3Borhegyi TeodóraBMG Babits Mihály Gimnázium DSE82:19+21:11
4Kálmán ImolaSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn82:26+21:18
5Polsini ChiaraOLV Baselland93:50+32:42
6Kiss Dóra EszterBMG Babits Mihály Gimnázium DSE115:48+54:40
 
 
 
W20A (9)7,9 km 0 m14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Börjesson Eriksson JennieStorviks IF53:360:00
2Simonsen SiriFIF Hilleroed65:08+11:32
3Klemettinen KaisaSuunta Jyväskylä68:14+14:38
4Kopecka JohanaXUSK USK Praha74:34+20:58
5Deptulska MariaFunexsports76:17+22:41
6Kašparová AdélaXUSK USK Praha110:39+57:03
 
Envall EbbaIk Hakarpspojkarnadns
Haanpää KaisaXTMP Tampereen Pyrintödns
Crespo InmaIndividuals/No clubdns
 
 
 
W21BShort (9)4,7 km 0 m10 C
PlNameClubTimeDiff.
1Marosán ÁgnesBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C41:570:00
2Mezei AnikóFSC Futárok Sport Club42:13+0:16
3Tóth KrisztinaTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő51:46+9:49
4Máthé FanniTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő53:14+11:17
5Mazan AleksandraUKS Traper Złocieniec54:04+12:07
6Allwinger TündeTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő55:37+13:40
7Molnár AnnaBMG Babits Mihály Gimnázium DSE59:10+17:13
8Biró FruzsinaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C60:01+18:04
9Madarassy AnikóBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C60:37+18:40
 
 
 
W21E (12)9,6 km 0 m13 C
PlNameClubTimeDiff.
1Baldrianová BarboraXUSK USK Praha72:550:00
2Pabich MariaUKS Azymut Pabianice75:41+2:46
3Kézdy BorbálaMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako78:29+5:34
4Key NatashaXMEL Melbourne Forest Racers81:23+8:28
5Mane LilandEK Egyesületen kívüli84:47+11:52
6Antoaneta DyaksovaKarlak Smolyan94:00+21:05
7Westin KjerstiPorsgrunn Orienteringslag97:32+24:37
8Westin EmiliePorsgrunn Orienteringslag98:06+25:11
 
Steer LanitaXJOC JWOC Team 2018 Australiamp
Dowling AnnaXELI Wellington Ranges Orienteeringdnf
Bergander GabriellaEksjö SOKdns
Neumann KrystalXJOC JWOC Team 2018 Australiadns
 
 
 
W40 (3)5,2 km 0 m17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Kaario KatjaSuunta Jyväskylä50:250:00
2Zakouřilová HelenaXUSK USK Praha58:58+8:33
3Bánki JusztinaSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle63:12+12:47
 
 
 
W45 (18)4,7 km 0 m10 C
PlNameClubTimeDiff.
1Nymalm SannaXPRG Pargas IF33:150:00
2Křivdová LenkaSportovní klub hasičů KH kraje35:32+2:17
3Haanpää KatiXTMP Tampereen Pyrintö38:56+5:41
4Jensen Rikke HolmHorsens OK39:58+6:43
5Kracht ElinCopenhagen Police40:20+7:05
6Craig MartinaNewcastle Orienteering Club41:00+7:45
7Imark KerstinTullinge SK43:14+9:59
8Perrin OdileNature Orientation Saint Etien43:54+10:39
9Vandasova MarketaXOBV OOB Vamberk46:06+12:51
10Čechová ZuzanaBratrstvo Zdarskych vrchu46:25+13:10
11Riley AngelicaDelaware Valley Orienteering A47:16+14:01
12Polsini PriskiOLV Baselland53:53+20:38
13Burian HanaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C54:47+21:32
14Thys RenateCA Rosé63:39+30:24
15Šmelíková BarboraŠK VAZKA Bratislava66:59+33:44
 
Deininger RitaOLG St. Gallendns
Westin LenkaPorsgrunn Orienteringslagdns
Suter JudithOLG Cordoba Rütihofdns
 
 
 
W50 (12)4,1 km 0 m8 C
PlNameClubTimeDiff.
1Simonsen SandraFIF Hilleroed38:050:00
2Aebersold Gabyol.biel.seeland39:08+1:03
3Hancock SueXELI Wellington Ranges Orienteering41:20+3:15
4Eidsmo Gro SandstadFreidig Spk.41:46+3:41
5Turcsánné Cseh ErzsébetPVS Pécsi Vasutas Sportkör49:30+11:25
6Marczis MártaHBS Honvéd Bottyán Sportegyesület50:21+12:16
7Joergensen Mette VoldumXSIL Silkeborg OK77:28+39:23
8Oebro LeneXTIS Tisvilde Hegn OK89:27+51:22
9Tóth KárolynéVTC Veszprémi Tájfutó Club108:20+70:15
10Blacklock BrendaIndiana Crossroads Orienteerin147:00+108:55
 
Csillag VeraPVM Pécsi Vörös Meteor SKdns
Termansen HelleOK SYDdns
 
 
 
W55 (7)3,8 km 0 m11 C
PlNameClubTimeDiff.
1Hansen DortheSilkeborg OK31:410:00
2Kymäläinen MarittaTampereen Pyrinto39:55+8:14
3Simonsen IngerSilkeborg OK45:52+14:11
4Jurvakainen TuijaRasti-Hyry46:23+14:42
5Jenei MargitSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn63:44+32:03
6Potter CarolineXBIS Bristol Orienteering Klub64:20+32:39
7George AndreaNorth Texas Orienteering Assoc79:29+47:48
 
 
 
W65 (6)3,0 km 0 m8 C
PlNameClubTimeDiff.
1Biró AlettaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C34:220:00
2Rostás IrénHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási42:21+7:59
3Hegedüs ÁgnesBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C42:41+8:19
4Szuromi ImrénéSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn49:55+15:33
5Csorja IdaHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási66:00+31:38
6Fischer MáriaTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő78:07+43:45
 
 
 
OpenBeginner (18)3,3 km 0 m7 C
PlNameClubTimeDiff.
1Hetényi BarnabásBMG Babits Mihály Gimnázium DSE37:430:00
2Diaksov IvanEK Egyesületen kívüli42:13+4:30
3Szuhán RitaPVS Pécsi Vasutas Sportkör43:56+6:13
4Horváth MihályEK Egyesületen kívüli44:16+6:33
5Berounská AdélaXUSK USK Praha44:35+6:52
6Varga EmmaEK Egyesületen kívüli45:01+7:18
7Mezei GrétaFSC Futárok Sport Club52:12+14:29
8Riley OrianaDelaware Valley Orienteering A56:50+19:07
9Nánási KrisztinaEK Egyesületen kívüli61:49+24:06
10Harkavy BredNew England OC69:21+31:38
11Ryan SandboEK Egyesületen kívüli70:23+32:40
12Végh Albert VinceBMG Babits Mihály Gimnázium DSE72:10+34:27
13Divin AnnaXAYL Ady Líceum SC76:06+38:23
14Madarassy ViolaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C83:28+45:45
15Kovács ZsuzsaKOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport88:49+51:06
 
Domján BotondPVS Pécsi Vasutas Sportkörmp
Péley HannaPVS Pécsi Vasutas Sportkörmp
Bari TommasoASD Erebus Orientamento Vicenzdns
 
 
 
OpenAdvanced (21)5,0 km 0 m10 C
PlNameClubTimeDiff.
1Kovács BálintPVS Pécsi Vasutas Sportkör36:240:00
2Kocsik ÁrpádEK Egyesületen kívüli38:03+1:39
3Györgyi ÁbelMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako38:04+1:40
4Polsini FrancoOLV Baselland39:56+3:32
5Jari KymäläinenEK Egyesületen kívüli42:45+6:21
6Dalakov GeorgiSarnena Gora47:57+11:33
7Sramkó TiborSDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye48:54+12:30
8Juhos GyörgyTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő49:25+13:01
9Prieto Garcia Jose ManuelMalarruta55:25+19:01
10Dowling MichaelXELI Wellington Ranges Orienteering64:37+28:13
11Szabó EmeseZTC Zalaegerszegi Tájékozódási Fut70:13+33:49
12Samantha GlowackiEK Egyesületen kívüli75:47+39:23
13Gaál BorbálaEK Egyesületen kívüli77:07+40:43
14Ács GergelyZTC Zalaegerszegi Tájékozódási Fut77:42+41:18
15Badis Anissa ZsófiaSFC Széchenyi István Egyetem Sport89:07+52:43
16Jiri AugustaXUSK USK Praha127:52+91:28
 
Del Campo Campos CristinaMalarrutamp
Dalakova MarinaSarnena Goramp
Sramkó RékaSDS Salgótarjáni Dornyay Sportegyedns
Cascales Nicolás Maria JesúsImperdibledns
Guijo Martadns